„Laboratoria Przyszłości”

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tego programu, otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, które jest niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to fantastyczny sposób na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktyki.

Nasza szkoła wykorzystując 100% przyznanych środków zakupiła między innymi: laptop, drukarkę 3D, wyrzynarkę elektryczną, wiertarko- wkrętarkę, zaciskarkę wtyków, mikrofony, stabilizator do aparatu, klocki lego i inne przydatne sprzęty.

Te nowoczesne urządzenia z pewnością sprawdzą się nie tylko podczas lekcji techniki,matematyki czy informatyki, ale również w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Wyposażenie to pomoże w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Być może zostanie odkrytych wiele nowych talentów.

Jak uczniowie uczą, a jednocześnie bawią się nowymi nabytkami będzie można już wkrótce obserwować na naszym szkolnym Facebook’u.

Dodaj komentarz